פורום בינינו
ליצירת קשר
053-3153013

פורום בינינו - פורום המשפחות המיוחדות בביתר עילית

עיריית ביתר עילית מעמידה בראש סדר העדיפויות את הטיפול בילדים בעלי צרכים מיוחדים והדאגה לרווחת הילדים ובני משפחותיהם. במסגרת הפעילות נוסד בשנת תשע"ה, ביוזמה אישית של ראש העיר מאיר רובינשטיין, פורום מיוחד המורכב מהורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים וממנהלי המחלקות הרלוונטיות בעירייה. תפקידו של הפורום הוא לדאוג לרווחת המשפחות של הילדים בעלי הצרכים המיוחדים, תוך מתן דגש מיוחד על בני המשפחה כולה ולא רק על הילד המיוחד.

הפורום הוקם בישיבה שהתקיימה בלשכת ראש העיר, בה השתתפו עשרות הורים לילדים בעלי צרכים מיוחדים שהציגו את הקשיים הרבים שמתלווים לגידול ילד מיוחד עבור ההורים ועבור כל בני המשפחה בתפקוד היומיומי. אחת המסקנות העיקריות של הישיבה הייתה הקמת פורום משותף להורים ולעירייה, שירכז את כל היוזמות במערכת העירונית ומחוצה לה, על מנת לתת מענה לצרכים החשובים הללו. הפורום מתכנס באופן תדיר בהשתתפות נציגי ההורים ונציגי מחלקות רווחה, חינוך, היחידה לחינוך מיוחד ולשכת ראש העיר.

יוזמות רבות וחשובות מתבצעות בשוטף כתוצאה מפעילותו הברוכה של הפורום:

  • אירועים למשפחות המיוחדות בימי החופש ובמועדים, כמו גם שעות נפרדות ומיוחדות בלונה פארק של ילדי העיר בחופש הגדול, ה'ביתר לנד', הכולל בתוכו לצורך כך גם מתקנים נגישים לבעלי כיסאות גלגלים.
  • הפורום עורך "ערבי מיצוי זכויות" בהשתתפות ארגונים ועמותות המתמחים בנושאי זכויות לילדים עם צרכים מיוחדים.
  • ביוזמת הפורום מתקיימות ישיבות קבלות קהל מיוחדות בהן ראש העיר ומנהלי מחלקות הרווחה והחינוך המיוחד בעירייה שומעים באופן ישיר את פניותיהן של משפחות הילדים בעלי הצרכים המיוחדים.
  • מנהל אגף החינוך ומנהל היחידה לחינוך מיוחד משתתפים בישיבות הפורום בהן עולים הצרכים השונים ונבחנות הדרכים לפתח ולהרחיב את סל השירותים לילדים המיוחדים. בעידוד הפורום מוסדות של ילדי חינוך מיוחד קיבלו מבני קבע ואחרים קודמו והובטח להם מענה מידי.
  • הפורום עומד בקשר עם מנהלי המוסדות וההורים ופועל רבות להרחבת שירותי הצהרונים והמועדוניות לילדים מיוחדים בעיר.

מאגר המשפחות של הפורום מונה כיום מאות משפחות מביתר עילית.      

פורום בנינו