עיריית ביתר עילית

ביתר עילית: קו 967 יחל לפעול באופן קבוע בסופי שבוע בין ביתר עילית למירון וצפת

10/02/2016 16:00
ביתר עילית: קו 967 יחל לפעול באופן קבוע בסופי שבוע בין ביתר עילית למירון וצפת (הגדל)

לאחר מאמצים ופעילות רבה של ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין:

ביתר עילית: קו 967 יחל לפעול באופן קבוע בסופי שבוע בין ביתר עילית למירון וצפת

חברת נתיב אקספרס תפעיל את הקו החדש שיקשר באופן ישיר בין ביתר עילית למירון וצפת החל מיום שישי י"ז אד"א ♦ ביום שישי הקרוב יחל לפעול קו 442 מביתר עילית ליישובי הנגב: תפרח, אופקים ונתיבות ע"י חברת דן בדרום

 

עוד בשורות טובות בנושא התחבורה לתושבי ביתר: בימים אלו התקבלו כל האישורים הסופיים וחברת נתיב אקספרס תתחיל להפעיל קו תחבורה ישיר בין ביתר עילית למירון וצפת. הקו בחדש יחל לפעול החל מעוד כשבועיים ביום שישי י"ז אדר ראשון. בנוסף כבר ביום שישי הקרוב יחל לפעול קו 442 מביתר עילית ליישובי הנגב.

הפעלת הקו החדש מהווה בשורה של ממש לתושבי העיר שכבר מחכים להפעלת הקו הזה. מהפניות הרבות שהתקבלו בלשכת ראש העיר עולה שהקו החדש הזה הוא בעל ביקוש אדיר לעיר חסידית כביתר עילית.

הבשורה המשמחת התקבלה בקורת רוח מרובה והיא מהווה סיום מוצלח למערכה ענפה שמנהל ראש העיר ביתר עילית הרב מאיר רובינשטיין, כבר מספר שנים, הן בערבי ל"ג בעומר והן לאורך השנה כולה, כדי לקדם את הקו הקבוע בין ביתר עילית למירון. הפעילויות כללו אין ספור ישיבות עבודה והתכתבויות עם אנשי משרד התחבורה בכל הדרגים בסיועו המבורך של ח"כ הרב מאיר פרוש שנרתם רבות לסייע בסוגיה החשובה הזו.

עסקנים שהיו מעורבים בעניים מספרים כי לאורך השנים כבר דובר מספר פעמים על הסדרה קרובה של הסוגיה החשובה הזו כולל הודעות והבטחות על הפעלה של הקו. כעת סוף סוף ניתן לברך על המוגמר כשהקו החדש 967 יצא לדרך.

בהפעלת הקו הושקעה מחשבה רבה כדי לתת את הישורת הטוב ביותר עבור תושבי העיר. כחלק מהסיכומים עם החברה המפעילה סוכם על כך שבמוצ"ש ייצא אוטובוס מיוחד ישירות ממירון בנוסף לאוטובוס שיוצא מצפת ועובר דרך מירון.

יצוייין כי האיסוף מביתר עילית יהיה במתכונת מוקדים ברחבי העיר באותם תחנות כמו שאר קווי המוקדים. מחיר כרטיס יעמוד על 34 ₪ לנסיעה, אולם בנסיעה בערך צבור המחיר הינו אף זול יותר ויעמוד על 27.2 ₪ לנסיעה.

בנוסף כאמור, החל מיום שישי הקרוב יחל לפעול קו תחבורה קבוע שמספרו 442 של חברת דן בדרום, שיחבר בין ביתר עילית ליישובים החרדיים בנגב. הערים החדשות שמתחברות תחבורתית לביתר עילית יהיו אופקים, תפרח ונתיבות. הערים הללו יש בהם ריכוזים חרדיים גדולים וישיבות קדושות ומשכך יש ביקוש גבוה להפעלת תחבורה מסודרת לרווחת תושבי העיר, בחוריהם ואורחיהם.

ראש העיר הביע את ברכתו והערכתו על הפעלת הקווים החדשים למר דרור גנון – מנהל אגף בכיר במשה"ת, ולגב' אבירם – מנהלת אגף הרישוי במשה"ת, ולהרב שלמה רוזנשטיין מתאם תח"צ חרדי על פעילותו הרבה בעניין חשוב זה. לגב' רחלי רוזנזפט ממונה מחוז דרום במשרד התחבורה, מר עמיחי לוי ממונה מחוז דרום במשרד התחבורה, על סיועו הרב בהפעלת הקו החדש ליישובי הנגב.

ראש העיר ציין שמדובר בבשורה לתושבי העיר ובמיוחד בחורי הישיבות מביתר עילית שלומדים ביישובי הנגב אשר הקו החדש יחסוך להם טרחה וזמן מרובים.